Reklama:
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór szkoły trenerów mentalnych
12-15-2016, 07:14 PM
Post: #1
Wybór szkoły trenerów mentalnych
Szkoła trenerów mentalnych to nowoczesny rodzaj nauki dla wszystkich osób które chcą pracować w zawodzie trenera. Bardzo wiele osób wybiera zawód trenera sportowego, ponieważ ma to ogromną przyszłość. Najczęściej jest to szkoła prywatna, w której zajęcia są doskonale dobrane pod uczestników. Jednak koszt takiej nauki sięga nawet kilku tysięcy złotych.
W szkole można kształcić się na zajęciach dziennych lub zaocznych i od tego wyboru zależy zapłata za szkołę. Pewne jest to, że po szkole jest gwarancja uzyskania nie tylko tytułu, ale możliwość pracy w zawodzie trenera mentalnego. Można pracować dla kadry sportowej, jak również samemu prowadzić zajęcia. Pokonywanie stresu, pozytywne podejście do sytuacji, wizualizacja sukcesów, to tylko niektóre kwestie, jakich można się nauczyć i potem wdrażać je do własnych szkoleń. To, co ważne to to że kadra ucząca na trenerów jest otwarta, pełna pasji i przede wszystkim solidnie przekazuje wiedzę. 
W naszym kraju jest kilka takich szkół w których można uzyskać zawód trenera mentalnego. Staje się on coraz bardziej popularny ponieważ wiele firm czy organizacji potrzebuje takich specjalistów. Wybór szkoły to decyzja na całe życie, tym bardziej że nie są to niskie koszty. Natomiast specjalizacji jest więcej, ponieważ trener mentalny może być również specjalistą od sprzedaży, jak również trenerem rozwoju osobistego. W każdym momencie można dobrać dodatkowe specjalizacje i tym samym stać się pełnym profesjonalistą. Przede wszystkim należy poczytać opinie, zarówno o szkołach jak i o pracy trenera mentalnego. Jest to rzadko występujący zawód, powiązany z psychologią, dlatego dodatkowe kursy w tym zakresie na pewno się przydadzą. 
Szkoła zrzesza również pasjonatów rozwoju osobistego, rozwoju ludzi w biznesie, w sporcie, w mediach, ponieważ dzięki temu mogą oni po jej ukończeniu starać się o praktyki w takich organizacjach. Nauka trwa kilka lat, a system podobny jest do tradycyjnej szkoły wyższej. Uzyskawszy dobre wyniki, można liczyć na większe możliwości i przywileje po ukończeniu tejże szkoły. Trener mentalny bardzo dużo pracuje nad sobą, aby mógł zrozumieć innych ludzi i im jak najlepiej pomagać. Nie ma znaczenia wiek, płeć, ponieważ do szkoły dostają się najlepsi i z predyspozycjami na trenera. Pod uwagę brane są również cechy osobowościowe, a nawet udział w wolontariatach psychologicznych. Szkołę kończy się uzyskanym certyfikatem oraz dyplomem uprawniającym do wykonywania zawodu, zarówno w kraju jak i za granicą. Wiedza teoretyczna szybko jest przekuwana na praktykę. 
 
Odwiedź stronę: http://mental-power.pl/szkola-trenerow-mentalnych/ aby uzyskać więcej informacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości