Reklama:
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są objawy paradontozy?
09-02-2015, 10:14 PM
Post: #1
Jakie są objawy paradontozy?
Paradontoza? Objawy tej choroby to (w zależności od stopnia jej zaawansowania): krwawienie dziąseł, ból podczas szczotkowania, cofanie się dziąseł, odsłanianie szyjek zębowych, ból podczas picia gorących napojów czy jedzenia lodów. W bardzo zaawansowanym stadium objawy paradontozy to między innymi chwianie się zębów, a także ich wypadanie.

Dlatego właśnie tak niezwykle ważne jest, by o tej chorobie mówić jak najwięcej, by ludzie znali jej objawy i już przy pojawieniu się u siebie tych najbardziej początkowych udawali się po poradę do stomatologa lub rozpoczynali profesjonalne leczenie. Tylko wtedy szanse na całkowite pokonanie choroby, a także cofnięcie zmian przez nią wywołanych, jest najwyższe. Łatwo się domyślić, że wtedy, gdy zęby przestają być stabilnie osadzone w szczęce, ruszają się, albo i wypadają, nie jest to możliwe.


Objawy paradontozy, mimo że całkiem konkretne, bardzo często są przez ludzi bagatelizowane: krwawienie dziąseł przypisuje się nowej, zbyt twardej szczoteczce do zębów, ból w kontakcie z zimnymi lub gorącymi potrawami tym, że po prostu „moje zęby tak mają”, a inne dolegliwości, takie jak ruszanie się zębów, po prostu starości. Jeżeli o objawach paradontozy zacznie się więcej mówić, jest szansa, że kiedyś jej profilaktyka będzie się odbywała na tak szeroką skalę, jak profilaktyka próchnicy, która zaczyna się już od najwcześniejszych lat w przedszkolu, albo i jeszcze wcześniej – gdy przyszli rodzice słyszą na szkole rodzenia o sposobach czyszczenia jamy ustnej swojego dziecka tak, by w przyszłości nie dopuścić do rozwinięcia się u niego próchnicy.

Szczegóły w źródle: http://www.stopparadontozie.pl/objawy-paradontozy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości